جاذبه های گردشگری چابکسر

یکی از زیباترین شهرهای شرقی استان گیلان چابکسر نام دارد که درست در مرز بین این استان با استان مازندران و در جوار غربی شهر رامسر، عروس شهرهای ایران قرار گرفته است. از شمال به سواحل خزر و از جنوب به رشته کوه البرز منتهی می شود و همسایه شرقی بخش کلاچای رودسر می باشد.

آب و هوای این شهر به خاطر اقلیم خاص آن که جنگل تا نزدیکی دریا کشیده شده است معتدل و مرطوب است. لذا اگر قصد سفر به این منطقه بسیار زیبا با چشم اندازهای بکر و طبیعی اش را دارید باید گفت در تابستان گرم و شرجی و در زمستان معتدل است و البته مثل بسیاری از شهرهای شمالی، بارش باران جزو لاینفک اغلب ماه های سال در این شهر می باشد. مردمش به همان لهجه استان خود یعنی گیلکی حرف می زنند و نزدیکی جنگل کوهستانی با دریا جزو اقلیم های خاص آن است.

با اینحال با سفر به این شهر که ترجیحا توصیه می شود در فصل بهار یا پاییز باشد از بسیاری چشم اندازهای زیبا و مناطق بکر و سرسبز آن که اغلب حاصل تلاقی دو اقلیم جنگل و دریا با فاصله ۱۳۰۰متری در کنار هم می باشد، دیدن خواهید کرد. همچنین به جهت نزدیکی این شهر با رامسر که در حدود ۱۳ کیلومتر و با رودسر که در حدود ۳۰ کیلومتر فاصله می باشد، باعث شده تا بتوانید با اقامت در این شهر با استفاده از مراکز اجاره ویلا در شمال چون ویلاسنتر از جاذبه های دیدنی و گردشگری شهرهای رامسر و رودسر نیز دیدن کنید. برخی از برترین مناطق گردشگری شهر چابکسر عبارتند از:

روستای لیمه سرا

یکی از روستاهای کوچک و کم جمعیت اما با طبیعت سرسبز و مناظر بسیار زیبای جنگل و دریا که هرساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند، روستای لیمه سرا می باشد. برای رفتن به این روستا ابتدا می بايست به چابکسر بروید و سپس از میدان سرولات در شهر چابکسر به مسافت ۳ کیلومتر به سمت دامنه های کوه حرکت کنید تا به این روستا برسید.  همچنین از جاذبه های آن می توان به رستورانی محلی به نام خاور خانم اشاره کرد که با طبخ غذاهای بسیار خوشمزه شمال، خاطره ای بیادماندنی برای شما رقم خواهد زد. به علاوه جاده های زیبای روستایی با طبیعت جذاب جنگلی این منطقه، لذتی فراموش نشدنی ازسفر را برای شما به یادگار خواهد گذاشت.

چشمه دمکش

چشمه دمکش

در واقع چشمه ها و آبشارها از مناظر زیبای طبیعت هستند و ما بخش اعظمی از این جاذبه های گردشگری را در خطه سرسبز شمال می بینیم. یکی از این چشمه های بسیار زیبا چشمه دمکش است که در فاصله حدود ۵ کیلومتری از چابکسر در روستای فکجور اوشیان قرار گرفته است.

این چشمه که در زیر درخت افرای کهنسالی واقع شده، به شکل یک چاه یا گودال است که همیشه آب از آن بیرون نمی آید و گاهی آب آن قطع می شود. با اینحال خواص درمانی این آب که گفته می شود برای کلیه خوب است، بسیاری از مسافران را مشتاق به نوشیدن از این آب می کند. همچنین چشم اندازها و مناظر اطراف این چشمه بسیار دیدنی است و حتی مسیر رفتن تا به چشمه همچون جاده ای بهشتی می درخشد.

اجاره ویلا در چابکسر

اوشیان

این روستای بسیار زیبا که در میان نزدیکترین فاصله دریا تا کوه قرار گرفته، دارای ساحلی زیبا درقسمت شمالی خود است. همچنین می توان این روستا را شرقی ترین منطقه استان گیلان قلمداد کرد که در فاصله ۳ کیلومتری از شهر چابکسر قرار گرفته است. با اینحال تمام چشم اندازهای زیبایی که از یک روستای سرسبز در حاشیه ساحل می توان انتظار داشت، در اوشیان وجود دارد.

ساحل قاسم آباد

ساحل قاسم آباد

از جمله سواحل بسیار زیبا و تمیز شمال می توان به ساحل طلایی قاسم آباد اشاره کرد که علاوه بر طبیعت گردشگری قشنگی که دارد، انواع تفریحات و سرگرمی های آبی ساحلی چون قایق سواری، شاتل، جت اسکی، موتور چهار چرخ و… را به مسافران ارائه می دهد. این منطقه ساحلی در قسمت ضلع شمالی مجتمع آهوان قرار گرفته است.

سرولات

این روستای سرسبز که به فاصله کمی از روستای لیمه سرا در ۳ کیلومتری چابکسر قرار دارد در دامنه های رشته کوه البرز و در جوار رودخانه ای به اسم آچیرود واقع شده است. همچنین چشم اندازهای زیبای جنگلی و ساحلی این منطقه که در بالای کوه ایجاد شده برای گردشگران و مسافران به این منطقه دلبری خواهد کرد. از سرولات به رستوران خاور خانم هم که یک رستوران فوق عالی با انواع غذاهای محلی شمال است، دسترسی خواهید داشت.

خدمات اجاره ویلا در چابکسر

چابکسر از جمله مناطق پرجاذبه و دیدنی خطه سرسبز شمال است که هرساله مسافران و گردشگران بسیاری به آنجا رهسپار می شوند. لذا همین توریستی بودن و مسافرخیز بودن این شهر باعث شده تا مراکز اجاره ویلا و اقامتی بسیاری در این شهر یا شهرهای اطراف آن چون رامسر شکل بگیرد. بر این اساس می توان به یکی از برترین مراکز اجاره ویلا در شمال با انواع امکانات رفاهی چون ویلاسنتر اشاره کرد که خدمات اجاره ویلا با انواع امکانات رفاهی و ویوهای مختلف اعم از جنگلی، ساحلی و کوهستانی را در جای جای خطه شمال از جمله چابکسر حتی برای زمان های کم به مدت حداقل یک شبانه روز به شما ارائه می دهد.