اقامتی راحت در شمال

همه دوست داریم که از هر چند وقت، که این ممکن است آخر هفته ها، هر از چند ماه یا هر ساله باشد به سفر برویم و از دنیای ماشینی و کار و فعالیت دور باشیم و به نوعی در آغوش طبیعت انرژی های از دست رفته و تحلیل شده حاصل از دغدغه های کار و زندگی را دوباره باز یابیم. برخی از مردم که از سفر بروهای حرفه ای هستند که خب طبیعتا به واسطه سفرهای فراوانی که داشته اند، می دانند که چه وقت؟ به کجا؟ و چگونه؟ سفر کنند و حتی چند شماره و آدرس سایت از مراکز اقامت ویلا در جاهای مختلف از جمله ویلاسنتر که برترین مرکز اجاره ویلا در شمال است و دیگر مراکز را دارند.

اما بسیاری از مردم هستند که مشکلات کار و زندگی یا هزینه های بالای سفر به آنها اجازه نمی دهد که سفرهای زیادی بروند و شاید از هر چند ماه یا هر یک سال و چند سال، امکان سفر برایشان مهیا شود که همین باعث می شود تا تجربه زیادی از سفر نداشته باشند و نتوانند در آن جایی که سفر کرده اند، اقامت راحتی را تجربه کنند. که خب قطعا اگر آنها را با یک سری از مسائل و موارد مربوط به سفر و اقامت در طول سفر آشنا سازیم، این دسته از افراد نیز سفری خاطره انگیز و اقامتی راحت به جایی که سفر کرده اند خواهند داشت.

یکی از مناطق و جاهایی که قطب گردشگری طبیعی ایران محسوب می شود و بسیاری از مردم برای سفر آنجا را انتخاب می کنند، خطه شمال ایران است. که با کوچکترین فرصتی حتی آخر هفته ها مردم  نقاط مختلف کشور از جمله تهران و کرج و… به این منطقه که از چشم اندازها و جاذبه های طبیعی بسیار زیبایی برخوردار است سفر می کنند.

لذا برای اینکه بتوانید سفری خوب و لذتبخش با اقامتی راحت در شمال داشته باشید، حتما می بایست از قبل یک سری برنامه ریزی ها داشته باشید از جمله اینکه:

مکان سفر را مشخص کنیم

بسیاری از ما وقتی کوچکترین فرصتی برای سفر به دست می آوریم هنوز نمی دانیم که به کجا سفر کنیم و شاید هم عادت شده باشد و به یک مکانی که همیشه سفر می کنیم برویم که این دو موضوع باعث می شود تا از سفر نهایت لذت را نبریم. لذا حتما می بایست از قبل برای مکان های مختلفی که جاذبه های طبیعی و گردشگری فوق العاده ای دارند برنامه ریزی کنیم و محل اقامت سفرمان را از میان آنها انتخاب نماییم. لذا خطه سرسبز شمال با انواع چشم اندازهای طبیعی زیبایش اعم از چشم اندازهای ساحلی و جنگلی و … یا تفریحات و سرگرمی ها و مکان های تاریخی اش همواره مکان ایده آلی برای سفر و اقامت راحت بوده است.

مدت زمان سفر را تعیین کنیم

انتخاب محل سفر، متناسب با زمانی که قرار است برای سفر اختصاص دهیم باعث می شود تا از سفرمان نهایت استفاده و لذت را ببریم. مثلا کسی که ۲ روز آخر هفته را برای سفر در نظر گرفته و ساکن تهران یا کرج می باشد در صورتی که با ماشین شخصی یا وسایل نقلیه عمومی قصد مسافرت دارد، به هیچ وجه سفر به شیراز و تبریز و… توصیه نمی شود چون در اینصورت کل این زمان را باید در راه رفت و برگشت سپری کند. مگر اینکه این مسافرت بخواهد با هواپیما صورت پذیرد که برای مسافرت ۲ روزه به صرفه و جالب به نظر نمی رسد. با اینحال همیشه مدت زمانی که برای سفر در نظر گرفته اید را با مسافت جایی که قرار هست سفر کنید در نظر بگیرید. شاید برای همین باشد که تهرانی ها و کرجی ها آخر هفته های خود را به مسافرت شمال می روند تا از اقامت راحتی برخوردار باشند.

اطلاعاتی از جاذبه های مکان سفر به دست بیاوریم

وقتی که قصدمان سفر به شمال باشد و به دنبال یک اقامت راحت نیز باشیم این می طلبد که اطلاعاتی از جاذبه های دیدنی و گردشگری آن منطقه به دست بیاوریم تا بدانیم که باید در کجای شمال ساکن شویم و چه ویلایی اجاره نماییم. مثلا از بابلسر تا رامسر در حدود ۲۲۰ کیلومتر خط ساحلی وجود دارد و اگر قرار است سفر چند روزه به شمال داشته باشیم بهتر است بدانیم که از کدام جاذبه های شمال قرار است دیدن کنیم تا نزدیکترین محل به آنها را برای اجاره ویلا که اقامت راحت در شمال را بهمراه دارد انتخاب کنیم.

فرد یا خانواده ای را در نظر بگیرید که قصد سفر به شمال را دارند و در برنامه آنها تله کابین سوار شدن در رامسر و بازدید از جنگل دو هزار تنکابن وجود دارد. که آنها می توانند برای اینکه براحتی به این دو مکان دسترسی داشته باشند و اقامت راحتی را تجربه کنند در یکی از دو شهر رامسر یا تنکابن ویلا اجاره نمایند. این دو شهر به هم نزدیک هستند و نیاز نیست در هر دو شهر ویلا اجاره کنید و با وسیله شخصی یا تورهای گردشگری با صرف زمان یکی دو ساعت به هریک از جاذبه های این دو شهر دسترسی خواهید داشت.

ملزومات سفر را تهیه کنیم

تهیه ملزومات سفر به اقامت راحت ما در شمال کمک بزرگی خواهد کرد. با توجه به سه اقلیم متفاوتی که در شمال وجود دارد اعم از ساحلی و جنگلی و کوهستانی، می توان کفش و لباس مناسب برای هر یک تهیه نمود، مدارک لازم اعم از گواهینامه و مدارک ماشین و کارت های بانکی و… لوازم شخصی اعم از مسواک و عینک  و ضد آفتاب و… وسایل بازی، جعبه ابزار، فندک و کبریت، موبایل و شارژر، پاوربانک و مونوپاد و… را برداشت. مثلا برداشتن مایو و حوله  برای شنا در آب دریای مناطق ساحلی و برداشتن طناب برای ساختن تاب بر روی درختان مناطق جنگلی به سرگرمی هایتان خواهد افزود.

ویلا یا خانه اجاره کنیم

مهمترین چیزی که برای یک اقامت راحت در شمال نیاز دارید اجاره ویلا یا خانه است که اگر انتخاب مناسبی نداشته باشید، قطعا به مشکل خورده و سفر شما را خراب خواهد کرد. لذا ابتدا باید دقت کنید که ویلایی انتخاب کنید که به جاذبه های دیدنی و گردشگری که قرار است در طول اقامت ببینید نزدیکتر باشد. سپس می توانید بسته به سلیقه خود از ویلاهای دارای ویوهای مختلف اعم از جنگلی، ساحلی با امکانات کاملی که در اختیار می گذارند بهره ببرید.

در این راستا مراکز اجاره ویلای متعددی چون ویلاسنتر وجود دارند که  کار تخصصی شان اجاره ویلا به مسافران است و اینکار را از طریق پنلی در سایت شان  که خاص اجاره دهندگان ویلا در سرتاسر خطه شمال می باشد انجام می دهند. در واقع ویلاسنتر یک پنل نمایشی اجاره ویلاست که اقامت راحت در جای جای خطه شمال از جمله رامسر، تنکابن، متل قو و… را از طریق معرفی هتل ها و ویلاداران شمال برای شما میسر می سازد. همچنین نظارت بر آگهی های اجاره ویلای درج شده در این سايت پس از بررسی هویت صاحبان آن و قابل اعتماد بودنشان درج می گردد. تا از بروز مشکل اقامتی و کم کاری و ارائه خدمات نامطلوب به مسافران و همچنین مخاطبان سایت ویلاسنتر جلوگیری شود.